2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Sanat Tarihi için kaç puan almak gerekir, Sanat Tarihi için kaç bine girmek gerekir, Sanat Tarihi sıralaması, Sanat Tarihi başarı sıralamaları, Sanat Tarihi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Sanat Tarihi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Sanat Tarihi taban puanları, Sanat Tarihi sıralama, Sanat Tarihi 4 yıllık başarı sıralaması, Sanat Tarihi en son giren sıralaması, Sanat Tarihi bölümü en az kaç puan gerekir.