2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Sanat ve Kültür Yönetimi için kaç puan almak gerekir, Sanat ve Kültür Yönetimi için kaç bine girmek gerekir, Sanat ve Kültür Yönetimi sıralaması, Sanat ve Kültür Yönetimi başarı sıralamaları, Sanat ve Kültür Yönetimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Sanat ve Kültür Yönetimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Sanat ve Kültür Yönetimi taban puanları, Sanat ve Kültür Yönetimi sıralama, Sanat ve Kültür Yönetimi 4 yıllık başarı sıralaması, Sanat ve Kültür Yönetimi en son giren sıralaması, Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü en az kaç puan gerekir.