2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Sinema ve Televizyon için kaç puan almak gerekir, Sinema ve Televizyon için kaç bine girmek gerekir, Sinema ve Televizyon sıralaması, Sinema ve Televizyon başarı sıralamaları, Sinema ve Televizyon taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Sinema ve Televizyon Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Sinoloji Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Sinema ve Televizyon taban puanları, Sinema ve Televizyon sıralama, Sinema ve Televizyon 4 yıllık başarı sıralaması, Sinema ve Televizyon en son giren sıralaması, Sinema ve Televizyon bölümü en az kaç puan gerekir.