2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Sosyal Bilgiler Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği sıralaması, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği başarı sıralamaları, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Sosyal Bilgiler Öğretmenliği taban puanları, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği sıralama, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği en son giren sıralaması, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.