2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Spor Yöneticiliği için kaç puan almak gerekir, Spor Yöneticiliği için kaç bine girmek gerekir, Spor Yöneticiliği sıralaması, Spor Yöneticiliği başarı sıralamaları, Spor Yöneticiliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Spor Yöneticiliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Spor Yöneticiliği taban puanları, Spor Yöneticiliği sıralama, Spor Yöneticiliği 4 yıllık başarı sıralaması, Spor Yöneticiliği en son giren sıralaması, Spor Yöneticiliği bölümü en az kaç puan gerekir.