2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Tarım Ekonomisi için kaç puan almak gerekir, Tarım Ekonomisi için kaç bine girmek gerekir, Tarım Ekonomisi sıralaması, Tarım Ekonomisi başarı sıralamaları, Tarım Ekonomisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Tarım Ekonomisi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Tarım Ekonomisi taban puanları, Tarım Ekonomisi sıralama, Tarım Ekonomisi 4 yıllık başarı sıralaması, Tarım Ekonomisi en son giren sıralaması, Tarım Ekonomisi bölümü en az kaç puan gerekir.