2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği için kaç puan almak gerekir, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği için kaç bine girmek gerekir, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği sıralaması, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği başarı sıralamaları, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği taban puanları, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği sıralama, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 4 yıllık başarı sıralaması, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği en son giren sıralaması, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümü en az kaç puan gerekir.