2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Tarımsal Biyoteknoloji için kaç puan almak gerekir, Tarımsal Biyoteknoloji için kaç bine girmek gerekir, Tarımsal Biyoteknoloji sıralaması, Tarımsal Biyoteknoloji başarı sıralamaları, Tarımsal Biyoteknoloji taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Tarımsal Biyoteknoloji Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Tarımsal Biyoteknoloji taban puanları, Tarımsal Biyoteknoloji sıralama, Tarımsal Biyoteknoloji 4 yıllık başarı sıralaması, Tarımsal Biyoteknoloji en son giren sıralaması, Tarımsal Biyoteknoloji bölümü en az kaç puan gerekir.