2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Tarımsal Yapılar ve Sulama için kaç puan almak gerekir, Tarımsal Yapılar ve Sulama için kaç bine girmek gerekir, Tarımsal Yapılar ve Sulama sıralaması, Tarımsal Yapılar ve Sulama başarı sıralamaları, Tarımsal Yapılar ve Sulama taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Tarımsal Yapılar ve Sulama taban puanları, Tarımsal Yapılar ve Sulama sıralama, Tarımsal Yapılar ve Sulama 4 yıllık başarı sıralaması, Tarımsal Yapılar ve Sulama en son giren sıralaması, Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü en az kaç puan gerekir.