2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Tarla Bitkileri için kaç puan almak gerekir, Tarla Bitkileri için kaç bine girmek gerekir, Tarla Bitkileri sıralaması, Tarla Bitkileri başarı sıralamaları, Tarla Bitkileri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Tarla Bitkileri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Tarla Bitkileri taban puanları, Tarla Bitkileri sıralama, Tarla Bitkileri 4 yıllık başarı sıralaması, Tarla Bitkileri en son giren sıralaması, Tarla Bitkileri bölümü en az kaç puan gerekir.