2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Televizyon Haberciliği ve Programcılığı için kaç puan almak gerekir, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı için kaç bine girmek gerekir, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı sıralaması, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı başarı sıralamaları, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Televizyon Haberciliği ve Programcılığı taban puanları, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı sıralama, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı 4 yıllık başarı sıralaması, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı en son giren sıralaması, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü en az kaç puan gerekir.