2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Türkçe Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, Türkçe Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, Türkçe Öğretmenliği sıralaması, Türkçe Öğretmenliği başarı sıralamaları, Türkçe Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Türkçe Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Türkçe Öğretmenliği taban puanları, Türkçe Öğretmenliği sıralama, Türkçe Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, Türkçe Öğretmenliği en son giren sıralaması, Türkçe Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.