2021 TYT ve AYT, YKS üniversiteye giriş sınavında Uluslararası Ticaret ve Lojistik için kaç net gerekir, 4 yıllık Uluslararası Ticaret ve Lojistik kaç netle kazanılır, lisans aytde Uluslararası Ticaret ve Lojistik kazanmak için kaç net yapmalıyım, lisans tytde 4 yıllık Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümüne en son yerleşen kişi kaç net yapmış, üniversite sınavında Uluslararası Ticaret ve Lojistik için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz.

Tablo: 2020 Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, ayt netleri, kontenjan bilgileri, orta öğretim başarı puanı OBP(lise puanı) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Ortaöğretim bitirme notları en küçüğü 250, en büyüğü 500 olmak üzere ortaöğretim başarı puanına dönüştürülür. Ortaöğretimde alınan 100 üzerinden diploma notu, 5 ile çarpılarak Ortaöğretim Başarı Puanına (OBP) dönüştürülür. Böylece, 50 olan en düşük diploma notu için OBP 250 olacak, en yüksek 100 olan diploma notu için de OBP 500 olacaktır. Diploma notu bildirilmeyen adayların diploma notu ile 50’nin altında olan diploma notları, 50 olarak değerlendirmeye alınır.

M.T.O.K: Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için ayrılan kontejanlardır. Tabloda M.T.O.K yazan üniversite varsa, buraya yerleşenler mesleki ve teknik ortaöğretim liselerinden mezun olarak yerleşen kişilerdir.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlık olup, eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Eşit ağırlık puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

eşit ağırlık puan türü
BİLGİ: EŞİT AĞIRLIK PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2020-2021 TYT AYT Uluslararası Ticaret ve Lojistik Netleri

tablo üst
Uluslararası Ticaret ve Lojistik netleriUluslararası Ticaret ve Lojistik netleri

Yks 4 yıllık Uluslararası Ticaret ve Lojistik için en az kaç net gerekir? Tyt Lisans Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü için kaç net gerekir? Ayt Uluslararası Ticaret ve Lojistik ayt net sayıları, Uluslararası Ticaret ve Lojistik yks net sayıları, Uluslararası Ticaret ve Lojistik tyt net sayıları, Uluslararası Ticaret ve Lojistik taban net sayıları, üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.

Temel Yeterlilik Testi-TYT: Türkçe netleri, Temel Matematik net sayıları, Fizik netleri, Kimya netleri, Biyoloji netleri kaç net yeter, Tarih netleri, Coğrafya netleri, Felsefe netleri, Din Kültürü ve ahlak bilgisin’den oluşur.

Alan Yeterlilik Testi-AYT: Türk Dili ve Edebiyatı kaç net, Tarih-1 netleri, Coğrafya-1 net sayıları, Tarih-2 net sayıları yeterli, Coğrafya-2 netleri, Felsefe net sayıları, Psikoloji net sayıları, Sosyoloji netleri, Mantık netleri, Matematik netleri, Fizik kaç net, Kimya netleri, Biyoloji kaç net yeter?