2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Uzay Bilimleri ve Teknolojileri için kaç puan almak gerekir, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri için kaç bine girmek gerekir, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri sıralaması, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri başarı sıralamaları, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Uzay Bilimleri ve Teknolojileri taban puanları, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri sıralama, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 4 yıllık başarı sıralaması, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri en son giren sıralaması, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü en az kaç puan gerekir.