2022-2021-2020 2 yıllık Amasya Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Amasya Üniversitesi sıralamaları, önlisans Amasya Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Amasya Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Amasya Üniversitesi için kaç net gerekir, Amasya Üniversitesi kaç netle kazanılır, Amasya Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Amasya Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Amasya Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Amasya Üniversitesinde hangi bölümler var, Amasya Üniversitesi bölümleri, Amasya Üniversitesi taban puanları, Amasya Üniversitesi sıralamalarına, Amasya Üniversitesi için kaç net gerekir? Amasya Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.