2022-2021 Dgs ile geçiş yapılan bölümlere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Dikey geçiş sınavıyla: 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezun olan kişiler, 4 yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabilir. Fakat her bölüme geçiş yapılamaz. Sadece mezun olduğu bölümlere hak tanınan bölümlere geçiş yapılabilir. Geçiş yapabileceğiniz bölümler listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

BİLGİ: DGS ile örgün bölümlere geçiş yapabileceğiniz gibi 4 yıllık açıköğretim bölümlerine de geçiş yapabilirsiniz. Örgün bölümlere geçiş yaparken, kendi bölümünüzle alakalı olması gerekirken: Açıköğretim bölümlerinin bir çoğuna bölümünüzle alakalı olmasada geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabileceğiniz Örgün ve AÖF bölümleri tablolarını ayrı ayrı aşağıda yayınladık. Butonlardan seçebilirsiniz:

🚀 Tablo: alfabetik olarak sıralanmıştır.

BİLGİ: DGS ile geçiş yapılan bölümlerin taban puanlarına alttaki butonlardan ulaşabilirsiniz 😘

Dgs ile geçiş yapılan bölümler, dgs geçiş bölümleri puanları 2021 2022, 2 yıllık bölümden hangi bölümlere geçebilirim, dikey geçiş bölümleri, dgs ile hangi bölümlere geçiş yapabilirim, dgs ile geçiş yapılan bölümler, dgs geçiş yapılabilen bölümler, dgs ile geçilebilen bölümler hangileri, dgs bölümleri nelerdir gibi soruların cevabına yukarıda ki tablodan ulaşabilirsiniz.