2022-2021 Dgs ile geçiş yapılan bölümlere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Dikey geçiş sınavıyla: 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezun olan kişiler, 4 yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabilir. Fakat her bölüme geçiş yapamazsınız, sadece mezun olduğunuz bölümlere hak tanınan bölümlere geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabileceğiniz lisans tamamlama bölümleri listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

BİLGİ: DGS ile örgün bölümlere geçiş yapabileceğiniz gibi 4 yıllık açıköğretim bölümlerine de geçiş yapabilirsiniz. Örgün bölümlere geçiş yaparken, kendi bölümünüzle alakalı olması gerekirken: Açıköğretim bölümlerinin bir çoğuna bölümünüzle alakalı olmasa da geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabileceğiniz Örgün ve AÖF bölümleri tablolarını ayrı ayrı aşağıda yayınladık. Butonlardan seçebilirsiniz:

🚀 Tablo: alfabetik olarak sıralanmıştır.

BİLGİ: DGS ile geçiş yapılan bölümlerin taban puanlarına alttaki butonlardan ulaşabilirsiniz 😘

Dgs ile geçiş yapılan bölümler, bölümlere geçiş var mı? geçilebilir mi? geçiş varmı? lisans tamamlamande hangi bölümler var, nereye geçer, dgs geçiş bölümleri puanları 2021 2022, 2 yıllık bölümden hangi bölümlere geçebilirim, hangi bölümden hangi bölümlere geçebilirim? hangi bölümlere geçilebilir? Dikey geçişnde hangi bölümler var, dgs ile hangi bölümlere geçiş yapabilirim, dgs ile geçiş yapılan bölümler, dgs geçiş yapılabilen bölümler, dgs ile geçilebilen bölümler hangileri, dgs lisans tamamlama bölümleri nelerdir gibi soruların cevabına yukarıda ki tablodan ulaşabilirsiniz.