2022-2021-2020 2 yıllık Dicle Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Dicle Üniversitesi sıralamaları, önlisans Dicle Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Dicle Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Dicle Üniversitesi için kaç net gerekir, Dicle Üniversitesi kaç netle kazanılır, Dicle Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Dicle Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Dicle Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Dicle Üniversitesinde hangi bölümler var, Dicle Üniversitesi bölümleri, Dicle Üniversitesi taban puanları, Dicle Üniversitesi sıralamalarına, Dicle Üniversitesi için kaç net gerekir? Dicle Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.