2022-2021-2020 2 yıllık Mersin Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Mersin Üniversitesi sıralamaları, önlisans Mersin Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Mersin Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Mersin Üniversitesi için kaç net gerekir, Mersin Üniversitesi kaç netle kazanılır, Mersin Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Mersin Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Mersin Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Mersin Üniversitesinde hangi bölümler var, Mersin Üniversitesi bölümleri, Mersin Üniversitesi taban puanları, Mersin Üniversitesi sıralamalarına, Mersin Üniversitesi için kaç net gerekir? Mersin Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.