2022-2021-2020 2 yıllık Sinop Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Sinop Üniversitesi sıralamaları, önlisans Sinop Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Sinop Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Sinop Üniversitesi için kaç net gerekir, Sinop Üniversitesi kaç netle kazanılır, Sinop Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Sinop Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Sinop Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Sinop Üniversitesinde hangi bölümler var, Sinop Üniversitesi bölümleri, Sinop Üniversitesi taban puanları, Sinop Üniversitesi sıralamalarına, Sinop Üniversitesi için kaç net gerekir? Sinop Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.