2022-2021-2020 2 yıllık Yalova Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Yalova Üniversitesi sıralamaları, önlisans Yalova Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Yalova Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Yalova Üniversitesi için kaç net gerekir, Yalova Üniversitesi kaç netle kazanılır, Yalova Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Yalova Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Yalova Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Yalova Üniversitesinde hangi bölümler var, Yalova Üniversitesi bölümleri, Yalova Üniversitesi taban puanları, Yalova Üniversitesi sıralamalarına, Yalova Üniversitesi için kaç net gerekir? Yalova Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.