2022-2021-2020 2 yıllık Yüksek İhtisas Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Yüksek İhtisas Üniversitesi sıralamaları, önlisans Yüksek İhtisas Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Yüksek İhtisas Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Yüksek İhtisas Üniversitesi için kaç net gerekir, Yüksek İhtisas Üniversitesi kaç netle kazanılır, Yüksek İhtisas Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite özel olup, eğitim ücretlidir. Burslu kazanmanız halinde bu üniversiteyi ücretsiz okuyabilirsiniz.

Burslu: Eğitim ücreti yoktur. Tam burslu olarak eğitime devam edilir.

%50 İnd: Eğitim ücretinin sadece %50’si ödenerek eğitim alınabilen bölüm.

%25 İnd: Eğitim ücretinin sadece %25’i ödenerek eğitim alınabilen bölüm.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Yüksek İhtisas Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Yüksek İhtisas Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Yüksek İhtisas Üniversitesinde hangi bölümler var, Yüksek İhtisas Üniversitesi bölümleri, Yüksek İhtisas Üniversitesi taban puanları, Yüksek İhtisas Üniversitesi sıralamalarına, Yüksek İhtisas Üniversitesi için kaç net gerekir? Yüksek İhtisas Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.