2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Biyomedikal Cihaz Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi sıralaması, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi başarı sıralamaları, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Biyomedikal Cihaz Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Biyomedikal Cihaz Teknolojisi sıralama, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.