2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Coğrafi Bilgi Sistemleri için kaç puan almak gerekir, Coğrafi Bilgi Sistemleri için kaç bine girmek gerekir, Coğrafi Bilgi Sistemleri sıralaması, Coğrafi Bilgi Sistemleri başarı sıralamaları, Coğrafi Bilgi Sistemleri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Coğrafi Bilgi Sistemleri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Coğrafi Bilgi Sistemleri taban puanları, 2 yıllık Coğrafi Bilgi Sistemleri sıralama, Coğrafi Bilgi Sistemleri 2 yıllık başarı sıralaması, Coğrafi Bilgi Sistemleri en son giren sıralaması, temel yetenek testi Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümü en az kaç puan gerekir.