2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Deniz Ulaştırma ve İşletme için kaç puan almak gerekir, Deniz Ulaştırma ve İşletme için kaç bine girmek gerekir, Deniz Ulaştırma ve İşletme sıralaması, Deniz Ulaştırma ve İşletme başarı sıralamaları, Deniz Ulaştırma ve İşletme taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Deniz Ulaştırma ve İşletme Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Deniz Ulaştırma ve İşletme taban puanları, 2 yıllık Deniz Ulaştırma ve İşletme sıralama, Deniz Ulaştırma ve İşletme 2 yıllık başarı sıralaması, Deniz Ulaştırma ve İşletme en son giren sıralaması, temel yetenek testi Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü en az kaç puan gerekir.