2021 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı için kaç puan almak gerekir, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı için kaç bine girmek gerekir, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı sıralaması, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı başarı sıralamaları, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2 Yıllık Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı taban puanları, 2 yıllık Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı sıralama, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı 2 yıllık başarı sıralaması, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı bölümü en az kaç puan gerekir.