2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası için kaç puan almak gerekir, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası için kaç bine girmek gerekir, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası sıralaması, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası başarı sıralamaları, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası taban puanları, 2 yıllık Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası sıralama, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 yıllık başarı sıralaması, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası en son giren sıralaması, temel yetenek testi Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümü en az kaç puan gerekir.