2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar için kaç puan almak gerekir, Mimari Dekoratif Sanatlar için kaç bine girmek gerekir, Mimari Dekoratif Sanatlar sıralaması, Mimari Dekoratif Sanatlar başarı sıralamaları, Mimari Dekoratif Sanatlar taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Mimari Dekoratif Sanatlar taban puanları, 2 yıllık Mimari Dekoratif Sanatlar sıralama, Mimari Dekoratif Sanatlar 2 yıllık başarı sıralaması, Mimari Dekoratif Sanatlar en son giren sıralaması, temel yetenek testi Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü en az kaç puan gerekir.