2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Özel Güvenlik ve Koruma için kaç puan almak gerekir, Özel Güvenlik ve Koruma için kaç bine girmek gerekir, Özel Güvenlik ve Koruma sıralaması, Özel Güvenlik ve Koruma başarı sıralamaları, Özel Güvenlik ve Koruma taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Özel Güvenlik ve Koruma Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Özel Güvenlik ve Koruma taban puanları, 2 yıllık Özel Güvenlik ve Koruma sıralama, Özel Güvenlik ve Koruma 2 yıllık başarı sıralaması, Özel Güvenlik ve Koruma en son giren sıralaması, temel yetenek testi Özel Güvenlik ve Koruma bölümü en az kaç puan gerekir.