2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Podoloji için kaç puan almak gerekir, Podoloji için kaç bine girmek gerekir, Podoloji sıralaması, Podoloji başarı sıralamaları, Podoloji taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Podoloji Taban Puanları ve Sıralama]

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Podoloji taban puanları, 2 yıllık Podoloji sıralama, Podoloji 2 yıllık başarı sıralaması, Podoloji en son giren sıralaması, temel yetenek testi Podoloji bölümü en az kaç puan gerekir.