2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Süt ve Besi Hayvancılığı için kaç puan almak gerekir, Süt ve Besi Hayvancılığı için kaç bine girmek gerekir, Süt ve Besi Hayvancılığı sıralaması, Süt ve Besi Hayvancılığı başarı sıralamaları, Süt ve Besi Hayvancılığı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Süt ve Besi Hayvancılığı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Süt ve Besi Hayvancılığı taban puanları, 2 yıllık Süt ve Besi Hayvancılığı sıralama, Süt ve Besi Hayvancılığı 2 yıllık başarı sıralaması, Süt ve Besi Hayvancılığı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Süt ve Besi Hayvancılığı bölümü en az kaç puan gerekir.