2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Tapu ve Kadastro için kaç puan almak gerekir, Tapu ve Kadastro için kaç bine girmek gerekir, Tapu ve Kadastro sıralaması, Tapu ve Kadastro başarı sıralamaları, Tapu ve Kadastro taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Tapu ve Kadastro Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Tapu ve Kadastro taban puanları, 2 yıllık Tapu ve Kadastro sıralama, Tapu ve Kadastro 2 yıllık başarı sıralaması, Tapu ve Kadastro en son giren sıralaması, temel yetenek testi Tapu ve Kadastro bölümü en az kaç puan gerekir.