2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Tarla Bitkileri için kaç puan almak gerekir, Tarla Bitkileri için kaç bine girmek gerekir, Tarla Bitkileri sıralaması, Tarla Bitkileri başarı sıralamaları, Tarla Bitkileri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Tarla Bitkileri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Tarla Bitkileri taban puanları, 2 yıllık Tarla Bitkileri sıralama, Tarla Bitkileri 2 yıllık başarı sıralaması, Tarla Bitkileri en son giren sıralaması, temel yetenek testi Tarla Bitkileri bölümü en az kaç puan gerekir.