2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Uçuş Harekat Yöneticiliği için kaç puan almak gerekir, Uçuş Harekat Yöneticiliği için kaç bine girmek gerekir, Uçuş Harekat Yöneticiliği sıralaması, Uçuş Harekat Yöneticiliği başarı sıralamaları, Uçuş Harekat Yöneticiliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Uçuş Harekat Yöneticiliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Uçuş Harekat Yöneticiliği taban puanları, 2 yıllık Uçuş Harekat Yöneticiliği sıralama, Uçuş Harekat Yöneticiliği 2 yıllık başarı sıralaması, Uçuş Harekat Yöneticiliği en son giren sıralaması, temel yetenek testi Uçuş Harekat Yöneticiliği bölümü en az kaç puan gerekir.