2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik için kaç puan almak gerekir, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik için kaç bine girmek gerekir, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik sıralaması, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik başarı sıralamaları, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik taban puanları, 2 yıllık Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik sıralama, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik 2 yıllık başarı sıralaması, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik en son giren sıralaması, temel yetenek testi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik bölümü en az kaç puan gerekir.