2021-2022 yıllarında yapılacak liseye giriş sınavında 1. nakil sonuçları ve 2. nakil sonuçlarıyla birlikte; LGS’de en az kaç net yapmalıyım, en az kaç puan gerekir, hangi lise kaç puan gibi soruların cevaplarına ve lgs okul puanlarına; aşağıdaki şehirlerden merak ettiklerinizi seçerek öğrenebilirsiniz.

Ayrıca fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik anadolu liselerinin anadolu teknik programları liselerine ait yerleştirme taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerine de listeden öğrenebilirsiniz.

2021 LGS Sınavı: İki oturum halinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır. Birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil, ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorular yöneltilecektir.

BİLGİ: Sınavsız alan liseler listesine de aşağıdaki şehirlerden ulaşabilirsiniz. Lgs taban puanlarının altında sınavsız alan liseler listesi yer alıyor.

2021-2022 LGS Taban Puanları

☕ Adana

☕ Adıyaman

☕ Afyonkarahisar

☕ Ağrı

☕ Aksaray

☕ Amasya

☕ Ankara

☕ Antalya

☕ Ardahan

☕ Artvin

☕ Aydın

☕ Balıkesir

☕ Bartın

☕ Batman

☕ Bayburt

☕ Bilecik

☕ Bingöl

☕ Bitlis

☕ Bolu

☕ Burdur

☕ Bursa

☕ Çanakkale

☕ Çankırı

☕ Çorum

☕ Denizli

☕ Diyarbakır

☕ Düzce

☕ Edirne

☕ Elazığ

☕ Erzincan

☕ Erzurum

☕ Eskişehir

☕ Gaziantep

☕ Giresun

☕ Gümüşhane

☕ Hakkari

☕ Hatay

☕ Iğdır

☕ Isparta

☕ İstanbul

☕ İzmir

☕ Kahramanmaraş

☕ Karabük

☕ Karaman

☕ Kars

☕ Kastamonu

☕ Kayseri

☕ Kilis

☕ Kırıkkale

☕ Kırklareli

☕ Kırşehir

☕ Kocaeli

☕ Konya

☕ Kütahya

☕ Malatya

☕ Manisa

☕ Mardin

☕ Mersin

☕ Muğla

☕ Muş

☕ Nevşehir

☕ Niğde

☕ Ordu

☕ Osmaniye

☕ Rize

☕ Sakarya

☕ Samsun

☕ Şanlıurfa

☕ Siirt

☕ Sinop

☕ Şırnak

☕ Sivas

☕ Tekirdağ

☕ Tokat

☕ Trabzon

☕ Tunceli

☕ Uşak

☕ Van

☕ Yalova

☕ Yozgat

☕ Zonguldak

Kazanmak için kaç net yapmalıyım? En az kaç puan? Hangi şehir kaç puan? Lise taban puanları? Lgs okul puanları, sınavsız alan liseler, sınavsız alan okullar. Merkezi sınav lise yerleştirme sınavı kaç puan yeter?