2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Arkeoloji için kaç puan almak gerekir, Arkeoloji için kaç bine girmek gerekir, Arkeoloji sıralaması, Arkeoloji başarı sıralamaları, Arkeoloji taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Arkeoloji Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Arkeoloji ve Sanat Tarihi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Tarih Öncesi Arkeolojisi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Klasik Arkeolojisi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Türk İslam Arkeolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Arkeoloji taban puanları, Arkeoloji sıralama, Arkeoloji 4 yıllık başarı sıralaması, Arkeoloji en son giren sıralaması, Arkeoloji bölümü en az kaç puan gerekir.