2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Arkeoloji için kaç puan almak gerekir, Arkeoloji için kaç bine girmek gerekir, Arkeoloji sıralaması, Arkeoloji başarı sıralamaları, Arkeoloji taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tablo: 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler, sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: EŞİT AĞIRLIK PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2020-2021 4 Yıllık Arkeoloji Taban Puanları ve Sıralama

2020-2021 4 Yıllık Arkeoloji ve Sanat Tarihi Taban Puanları ve Sıralama

2020-2021 4 Yıllık Tarih Öncesi Arkeolojisi Taban Puanları ve Sıralama

2020-2021 4 Yıllık Klasik Arkeolojisi Taban Puanları ve Sıralama

2020-2021 4 Yıllık Türk İslam Arkeolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümünün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Arkeoloji taban puanları, Arkeoloji sıralama, Arkeoloji 4 yıllık başarı sıralaması, Arkeoloji en son giren sıralaması, Arkeoloji bölümü en az kaç puan gerekir.