2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Basım Teknolojileri için kaç puan almak gerekir, Basım Teknolojileri için kaç bine girmek gerekir, Basım Teknolojileri sıralaması, Basım Teknolojileri başarı sıralamaları, Basım Teknolojileri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Basım Teknolojileri taban puanları, Basım Teknolojileri sıralama, Basım Teknolojileri 4 yıllık başarı sıralaması, Basım Teknolojileri en son giren sıralaması, Basım Teknolojileri bölümü en az kaç puan gerekir.