2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Basın ve Yayın için kaç puan almak gerekir, Basın ve Yayın için kaç bine girmek gerekir, Basın ve Yayın sıralaması, Basın ve Yayın başarı sıralamaları, Basın ve Yayın taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Basın ve Yayın Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Basın ve Yayın taban puanları, Basın ve Yayın sıralama, Basın ve Yayın 4 yıllık başarı sıralaması, Basın ve Yayın en son giren sıralaması, Basın ve Yayın bölümü en az kaç puan gerekir.