2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Bilim Tarihi için kaç puan almak gerekir, Bilim Tarihi için kaç bine girmek gerekir, Bilim Tarihi sıralaması, Bilim Tarihi başarı sıralamaları, Bilim Tarihi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Bilim Tarihi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Bilim Tarihi taban puanları, Bilim Tarihi sıralama, Bilim Tarihi 4 yıllık başarı sıralaması, Bilim Tarihi en son giren sıralaması, Bilim Tarihi bölümü en az kaç puan gerekir.