2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Egzersiz ve Spor Bilimleri için kaç puan almak gerekir, Egzersiz ve Spor Bilimleri için kaç bine girmek gerekir, Egzersiz ve Spor Bilimleri sıralaması, Egzersiz ve Spor Bilimleri başarı sıralamaları, Egzersiz ve Spor Bilimleri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Egzersiz ve Spor Bilimleri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Egzersiz ve Spor Bilimleri taban puanları, Egzersiz ve Spor Bilimleri sıralama, Egzersiz ve Spor Bilimleri 4 yıllık başarı sıralaması, Egzersiz ve Spor Bilimleri en son giren sıralaması, Egzersiz ve Spor Bilimleri bölümü en az kaç puan gerekir.