2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Fizyoterapi ve Rehabilitasyon için kaç puan almak gerekir, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon için kaç bine girmek gerekir, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon sıralaması, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon başarı sıralamaları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon taban puanları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon sıralama, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 4 yıllık başarı sıralaması, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon en son giren sıralaması, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü en az kaç puan gerekir.