2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi için kaç puan almak gerekir, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi için kaç bine girmek gerekir, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi sıralaması, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi başarı sıralamaları, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi taban puanları, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi sıralama, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi 4 yıllık başarı sıralaması, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi en son giren sıralaması, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü en az kaç puan gerekir.