2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği için kaç puan almak gerekir, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği için kaç bine girmek gerekir, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği sıralaması, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği başarı sıralamaları, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanları, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği sıralama, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 4 yıllık başarı sıralaması, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği en son giren sıralaması, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü en az kaç puan gerekir.