2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Gürcü Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Gürcü Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Gürcü Dili ve Edebiyatı sıralaması, Gürcü Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Gürcü Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Gürcü Dili ve Edebiyatı taban puanları, Gürcü Dili ve Edebiyatı sıralama, Gürcü Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Gürcü Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.