2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Havacılık Elektrik ve Elektroniği için kaç puan almak gerekir, Havacılık Elektrik ve Elektroniği için kaç bine girmek gerekir, Havacılık Elektrik ve Elektroniği sıralaması, Havacılık Elektrik ve Elektroniği başarı sıralamaları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Havacılık Elektrik ve Elektroniği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Havacılık Elektrik ve Elektroniği taban puanları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği sıralama, Havacılık Elektrik ve Elektroniği 4 yıllık başarı sıralaması, Havacılık Elektrik ve Elektroniği en son giren sıralaması, Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü en az kaç puan gerekir.