2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Malzeme Bilimi için kaç puan almak gerekir, Malzeme Bilimi için kaç bine girmek gerekir, Malzeme Bilimi sıralaması, Malzeme Bilimi başarı sıralamaları, Malzeme Bilimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Malzeme Bilimi taban puanları, Malzeme Bilimi sıralama, Malzeme Bilimi 4 yıllık başarı sıralaması, Malzeme Bilimi en son giren sıralaması, Malzeme Bilimi bölümü en az kaç puan gerekir.