2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Moleküler Biyoloji ve Genetik için kaç puan almak gerekir, Moleküler Biyoloji ve Genetik için kaç bine girmek gerekir, Moleküler Biyoloji ve Genetik sıralaması, Moleküler Biyoloji ve Genetik başarı sıralamaları, Moleküler Biyoloji ve Genetik taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Moleküler Biyoloji ve Genetik Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Moleküler Biyoloji ve Genetik taban puanları, Moleküler Biyoloji ve Genetik sıralama, Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Genetik 4 yıllık başarı sıralaması, Moleküler Biyoloji ve Genetik en son giren sıralaması, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü en az kaç puan gerekir.