2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Okul Öncesi Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, Okul Öncesi Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, Okul Öncesi Öğretmenliği sıralaması, Okul Öncesi Öğretmenliği başarı sıralamaları, Okul Öncesi Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Okul Öncesi Öğretmenliği taban puanları, Okul Öncesi Öğretmenliği sıralama, Okul Öncesi Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, Okul Öncesi Öğretmenliği en son giren sıralaması, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.