2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Ortez ve Protez için kaç puan almak gerekir, Ortez ve Protez için kaç bine girmek gerekir, Ortez ve Protez sıralaması, Ortez ve Protez başarı sıralamaları, Ortez ve Protez taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Ortez ve Protez Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Ortez ve Protez taban puanları, Ortez ve Protez sıralama, Ortez ve Protez 4 yıllık başarı sıralaması, Ortez ve Protez en son giren sıralaması, Ortez ve Protez bölümü en az kaç puan gerekir.