2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Otel Yöneticiliği için kaç puan almak gerekir, Otel Yöneticiliği için kaç bine girmek gerekir, Otel Yöneticiliği sıralaması, Otel Yöneticiliği başarı sıralamaları, Otel Yöneticiliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Otel Yöneticiliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Otel Yöneticiliği taban puanları, Otel Yöneticiliği sıralama, Otel Yöneticiliği 4 yıllık başarı sıralaması, Otel Yöneticiliği en son giren sıralaması, Otel Yöneticiliği bölümü en az kaç puan gerekir.